TOP 10 nejčastějších chyb hospodyň u pracovního pohovoru

29.12.2016

Zda si povedete dobře během pohovoru o práci, je prvním krokem na cestě k úspěchu. Pro jakýkoliv pohovor, existují základy, co "dělat a nedělat", které Vám mohou pomoci nebo naopak zmaří Vaše šance na získání práce. Máte pouze jednu šanci udělat první dojem a první dojmy jsou v hledání zaměstnání velmi důležité. Při rozhovoru máte jedinečnou možnost přesvědčit o svých schopnostech, ukázat Vaší osobnost a důvěryhodnost. V tomto článku se budeme zabývat pracovním pohovorem.

Konkrétně budeme mapovat 10 nejčastějších chyb, kterých by jste se měla vyvarovat u pohovoru na pozici hospodyně.


  1. Pozdní příchod na pohovor

Nechoďte pozdě! Obecně velmi známá věta a velmi důležitá, kterou musíme opravdu zdůraznit. I tak málo, jako je pět minut, může být rozdíl mezi získáním nebo ztrátou zaměstnání. Dobrým pravidlem je: Radši o pět minut dříve a včas než pozdě, což je nepřijatelné. Jak jsme už zmiňovali, první dojmy jsou důležité.

2.        Nevhodné oblečení a vzhled na pohovor


Vhodně se oblečte a upravte! Další běžné tvrzení a velmi důležité. Pokud se jedná o pohovor na pozici hospodyně, měla by jste být upravená ( vlasy, nehty ) a zároveň zvážte vhodné oblečení. Nošení nevhodné obuvi, příliš mnoho šperků nebo příliš odhalující oblečení, či mastné vlasy a neupravené nehty, mohou zcela zničit Váš první dojem na zaměstnavatele.

3.         Negativní energie

Dalším klíčem k jakémukoliv pracovnímu pohovoru, zejména když se jedná o soukromé služby, jako je hospodyně do domácnosti, je důležité být pozitivní. Agentura zvažuje, jestli Vás může zaměstnat a poslat k jejich klientovi, aby jste se starala o jeho domácnost. Ve Vaší přítomnosti se musí klient I jeho rodina cítit dobře. Důvěra, loajalnost a zároveň důraz na detail je v tomto vztahu základ. Svěřit někomu úplně cizímu svůj domov, své útočiště, místo kde se cítí v bezpečí, je velké rozhodnutí. Ukažte své nejlepší já a šiřte pozitivní energii.

4.         Nezapomeňte si životopis

I když jste nikdy nepotřebovali životopis, vytvořte si základní životopis pro pohovor. Ukazuje to, že jste organizovaní a profesionální. Je to jeden ze způsobů, jak ukázat své zkušenosti, stejně, jako své dovednosti. Něco tak základního, jako je životopis, Vás může rychle zařadit před ostatní žadatele, kteří ho nezaslali.

5.          Nebuďte první osoba, která začne mluvit o mzdě

Samozřejmě, že mzda je důležitá otázka u jakéhokoliv pohovoru, ale ptát se na potenciální mzdu, se může zdát zaměstnavateli neprofesionální. Je naprosto v pořádku diskutovat o požadavcích na mzdu, pokud se Vás zaměstnavatel zeptá, ale neměla by jste být první osoba, která tuto debatu otevře.

6.          Nemluvte špatně o předchozích zaměstnavatelích

I když Vaše poslední zaměstnání nebo I ty předešlé, byly velmi obtížné nebo Vaši zaměstnavatelé byli opravdu velmi temperamentní lidé, nezmiňujte se o těchto věcech při pohovoru. Buďte zdvořilá a milá, jak je to jen možné. Osoba, která s Vámi vede pohovor, by si mohla zahrávat s myšlenkou, co by jste řekla o ní ostatním.

7.           Neukazujte lhostejnost při pohovoru

Možná Vás pohovor nezaujme, ale nedávejte to znát Vašemu potenciálnímu zaměstnavateli. I když to ze začátku nevypadá jako něco, co by jste chtěli, snažte se ze sebe dát to nejlepší během rozhovoru, protože nikdy nevíte, co se stane.

8.           Soustřeďte se

Jak všichni víme, některé pohovory mohou být nudné a velmi detailní. Je velmi důležité se soustředit po celou dobu rozhovoru a pečlivě naslouchat. Stejně tak udržovat dobrou komunikaci po celou dobu pohovoru.

9.           Neukazujte nervozitu

Je naprosto přijatelné, aby jste byla před jakýmkoliv pohovorem trochu nervózní, ale snažte se to nedat najevo. Pokud si budete jistá a vystupovat zkušeně, můžete udělat skvělý první dojem. Buďte klidná, sama sebou a dělejte to nejlepší co umíte.

10.           Nelžete!

Lhaní je absolutně to nejhorší, co by jste neměla během pohovoru dělat. V případě, že se zaměstnavatel zeptá na něco, co jste ještě nikdy předtím nedělala nebo víte, že nemůžete udělat, je nejlepší mluvit pravdu. Raději ukažte, že jste upřímná a důvěryhodná, než slibovat něco, co nelze splnit nebo udělat.


Vyhnout se těmto 10-ti chybám, Vám pomůže obstát při pohovoru na pozici hospodyně. Pokud uděláte skvělý první dojem, pokud budete vystupovat čestně, důvěryhodně a kvalifikovaně a budete vykazovat stejnou úctu, kterou by jste sami chtěli, aby byla vykazována Vám, může proběhnout pohovor s vědomím, že jste opravdu udělala to nejlepší.

V případě, že momentálně hledáte zaměstnání na pozici hospodyně, kontaktujte nás.